Kā saudzēt savu traktoru pie lielas slodzes?

Tavam traktoram ir ļoti daudz darba? To bieži vajag labot? Mums, lauksaimniekiem ir labi zināms, ka traktortehnika un tās remonts ir dārgs prieks.

Ļoti bieži bojātas detaļas rodas nevis no mehāniskā nolietojuma, bet no nepareizas eļļošanas.

 

Šajā blogā mēs aprakstīsim, kā izvairīties no dārgiem traktortehnikas remontiem un pastāstīsim, kā un ar ko to eļlot, lai tā kalpo ilgāk pie liela darba apjoma.

 

Kāpēc tehnika nolietojas?

 

Sezonas laikā mums visiem uz lauka ir daudz darba, līdz ar to arī traktors tiek izmantots krietni vairāk. Pie šādām slodzēm atsevišķos tehnikas mezglos darba temperatūra paaugstinās. Metāla detaļas berzējas viena pret otru un smērvielas uzdevums ir iespējami samazināt šo detaļu nodilumu. (Lasi vēl: Kā samazināt slodzi uz atsevišķiem tehnikas mezgliem)

 

 

  • Smērvielas iztek no eļļojamās tehnikas mezgla
  • Mezgls ir pārkarsis
  • Mehāniķis ir aizmirsis laicīgi saeļļot konkrēto mezglu
  • Ir citas tehnikas problēmas

 

Ar ko eļļot tehniku, lai to pasargātu no dilšanas?

 Pie augstas darba temperatūras smērviela var vienkārši iztecēt no eļļojamās tehnikas mezgla, liekot metāla detaļām berzēties vienai pret otru. Šādos gadījumos būtu svarīgi to eļļot ar smērvielu, kuras sastāvā ir grafīta piedeva.

 

Kāpēc tieši grafīts?

 (Lasi vēl: Kurš gudrāks: Molibdēns vai Grafīts?)

Grafīta cietās daļiņas paliek uz eļļojamās metāla virsmas un īslaicīgi turpina eļļot. Tās samazina berzi starp kustīgām metāla detaļām, līdz tiek iepildīta jauna smēres deva. Papildus tam, grafīta pulveris smērvielas sastāvā paaugstina smērvielas ūdens noturību, aizsargājot tehnikas mezglus pret koroziju mitros darba apstākļos.

 

Kādas smērvielas izvēlēties pie lielām slodzēm?

Izmēģinot 25 gadu laikā daudzus produktus un smērvielas, esam nonākuši pie secinājuma, ka ZAP Grease GRAPHITE būs pats piemērotākais no Latvijā nopērkamajiem produktiem. Kāpēc?

 

ZAP Grease GRAPHITE ir litija kalcija smēre ar grafīta piedevu, kura pildīs visas iepriekš uzskaitītās pozitīvās lietas saistībā ar grafītu. ZAP Grease GRAPHITE ir ražota no bāzes eļļas ar zemu sabiezēšanas temperatūru, kas smērvielai nodrošina stabilu darba temperatūru arī ziemas apstākļos līdz pat -30C grādiem.

 Tā pasargā gultņu virsmas no korozijas ietekmes, pat saskarē ar ūdeni. Precīzi smalcinātais un kliedētais grafīta pulveris samazina berzi augstas slodzes, kā arī triecienslodzes apstākļos.

 

Ienāc mūsu smērvielu portālā un sīkāk uzzini par ZAP Grease Graphite un citām ZAP Grease smērvielām.

 

IZVĒLĒTIES SMĒRVIELAS

Vēlies labāk pasargāt savu tehniku? Lasi vēl šos padomus:

Kā samazināt slodzi uz atsevišķiem tehnikas mezgliem.

Nodrošinies pret svarīgu tehnikas mezglu noķīlēšanu

Kurš gudrāks: Molibdēns vai Grafīts??

Kā izvēlēties labas smērvielas lauksaimniecības tehnikai?

Atpakaļ
Uz augšu